AK Parti'nin Çanakkale adayı kim oldu? Jülide İskenderoğlu kimdir? Kaç yaşında?

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
AK Parti'nin Çanakkale adayı kim oldu? Jülide İskenderoğlu kimdir? Kaç yaşında?31 Mart 2024 yerel seçimlerine az bir süre kala adaylar da yavaş yavaş belli olmaya başladı. AK Parti'de adaylar duyuruluyor. Toplantıda Başta Kocaeli olmak üzere Ankara, Adana, İstanbul ve İzmir olmak üzere birçok il ve ilçenin belediye başkan adayı belirlendi. Çanakkale Belediye Başkan adayı olarak Jülide İskenderoğlu netleşti. AK Parti Adıyaman Belediye başkan adayı Jülide İskenderoğlu kimdir? Jülide İskenderoğlu kimdir?Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknikerliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun olmuş, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamlamış bir Türk siyasetçidir. Siyasi kariyerine Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AK Parti) başlayan İskenderoğlu, 2003 yılında Çanakkale İl Kadın Kolları yönetiminde görev almış, daha sonra AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Yerel Yönetimler Başkanı ve AK Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2010 yılında AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı olarak atanan İskenderoğlu, kongrede seçilerek bu görevine devam etmiştir. 2015 yılında AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev almış, 25., 26. ve 28. Dönem Çanakkale Milletvekili Adayı olmuştur. 24 Haziran 2018 seçimlerinde 27. Dönem Çanakkale Milletvekili olarak seçilmiştir. 4 Ağustos 2018 tarihinde yapılan AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçilen İskenderoğlu, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevlerini üstlenmiş, Aralık 2017 ile Mart 2021 tarihleri arasında AK Parti Kadın Kolları Ege Bölgesi Koordinatörlüğü yapmıştır. AK Parti MKYK üyesi olan İskenderoğlu, aynı zamanda Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcılığı ve İl Teşkilat Koordinatörlüğü görevlerini de yürütmektedir. Evli ve bir çocuk annesi olan Jülide İskenderoğlu, hem siyasi hem de akademik kariyerinde önemli başarılar elde etmiş bir isimdir. Kaynak: Haber Merkezi