Anketler sürüyor. Ahmet Aras Büyükşehir adayı mı?

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
YALÇIN BAYER ALİ ÖZTÜRK’E İŞARET ETMİŞ... Hürriyet Gazetesi yazarlarından Yalçın Bayer dostum bugünlerde Muğla’yı da kadrajına aldı. Gerçi Muğla’dan pek çok yazardan daha çok söz eder de önceki gün yerel seçime dönük yine yazdı. Geçtiğimiz günlerde paylaştığım yazısında AK Parti’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Aydın Ayaydın’ın karşına aday olarak Bahattin Yücel’i bulmuştu. Bende yazısını köşeme almıştım. https://www.hamlegazetesi.com.tr/makale/18675021/ozcan-ozgur/aydin-ayaydina-karsi-bahattin-yucel-mi İlginç olan Aydın Ayaydın akademisyenken siyasete Anavatan (ANAP) Partisi’nden girmiş ve ilk milletvekilliğini orada yapmıştı. Ayrıca gazeteci-yazardı ve en son Vatan Gazetesi’nde yazıyordu. Bahattin Yücel’de siyasete aynı partiden girmekle kalmayıp bir de Turizm Bakanlığı yapmıştı. Ayrıca O da gazeteci-yazardı ve halen turizm dergilerinde, gazetelerinde turizm yazıları yazıyor. Ayrıca yerel yönetimlere danışmanlık hizmeti veriyor. Yalçın Bayer o yazısında CHP kurmaylarına Bahattin Yücel için “Fakat bu isim belediye başkanı olarak akla gelmedi. Bahattin Yücel’i kolundan tutun ve konuşun...” diye seslenmişti... xx xx xx CHP kurmayları galiba Bahattin Yücel’i dinlemediler. Belki de dinlemişlerdir de “Muğla CHP’de yerel seçimlerde yabancı bir isim tepki çeker” düşüncesiyle dikkate almamış olabilirler. Gerçi bu günler de Mersin’de, Hatay’da, Eskişehir’de, İzmir’de hatalarını gafları, gaflarını hataları izliyor, ama... Yalçın Bayer bu defa gözüne Ahmet Aras ve Ali Öztürk’ü kestirmiş. Eğer bu sefer tutturursa CHP’den AK Parti’nin Büyükşehir adayı Aydın Ayaydın’ın karşısına Ahmet Aras çıkacak. Yalçın Bayer 16 Ocak Salı günkü “Demedi demeyin” başlıklı yazısında “Bodrum’da ‘Bizim Ali’ye Dikkat” ara başlığı ile şu ifadeleri kullanmış: “CHP, Muğla’da Dr. Osman Gürün sonrasında büyükşehir belediye başkanı arayışını sürdürüyor. Özellikle Bodrum’da mevcut belediye başkanı Ahmet Aras, kendisi için büyükşehirde bir alan açmaya çalışırken, Bodrum’un yerel dinamikleri bir önceki dönem meclis üyeliği ve birçok STK’da yöneticilik yapan Harita ve Kadastro Mühendisi Ali Öztürk’ü işaret etmeye başlamış bile. Kampanyasını onlarca projeden oluşan ‘Birlikte Başarabiliriz Bodrum’ kitabı ve bu kitapta kendisine destek veren kanaat önderleriyle paylaşan Ali Öztürk ‘Bizim Ali yapar’ sloganıyla seçmenin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Mesleğinden gelen deneyimiyle Bodrum’daki birçok plan ve imar sorununa çözüm üreten Ali Öztürk’ün, anketlerde diğer adayların ve mevcut belediye başkanının da önünde çıkmayı başarmış diye konuşuluyor.” xx xx xx AHMET ARAS VE MEHMET KOCADON GÜNDEMDE Yalçın ağabey acaba bu sefer tutturdu mu diye kendi kendime düşünmedim değil... Muğla’da sadece AK Parti’nin önceki gün başlattığı anket değil, CHP’nin de dün başlattığı anket konuşuluyor. AK Parti’nin Menteşe için yapılan iki anketinden birinde “Eray Çiçek, Yelda Erol Gökcan ve Şadi Ballı” sorgulanırken, birinde de “Yelda Erol Gökcan ve Şadi Ballı” sorgulanıyormuş. Dün bu anket sonuçlanmış olmalı. AK Parti’nin ikinci aday tanıtım toplantısı da bugün (18 Ocak Perşembe) saat 14.00'de ATO Congresium’da yapılacak. Bakalım burada o anketin sonucu nasıl açıklanacak, hep birlikte göreceğiz. Bodrum için Mehmet Tosun açıklanacak, dün kesinleşti... Tabii herkesin merak ettiği Fethiye... Bakalım bir sürpriz yaşanır mı... Dün CHP’nin yaptığı ankette de Büyükşehir adaylığı için Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras sorgulandı. Daha önce “tanınırlığı” test edilen ve o anketten aday adaylarının önünde çıkan Aras için bu yeni anket devam ederken ve Yalçın Bayer “Ali Öztürk ‘Bizim Ali yapar’ sloganıyla seçmenin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.” derken Mehmet Kocadon’un da “derinden hazırlık yaptığı” gözleniyor. Bodrum Belediye Başkanlığı’na yeniden aday olan Başkan Aras’ın Büyükşehir adayı gösterilmesi halinde Mehmet Kocadon’un da CHP’den Bodrum adayı gösterilmesi bekleniyor... xx xx xx GİZEM SAYAR ÖZCAN’IN TAKTİR EDİLİR DAVRANIŞI Dün bizim Ali Turbalıoğlu da ilginç bir paylaşım yaptı. Turbalıoğlu “Adil olmak hakkını teslim etmek...” başlıklı paylaşımında “Yeri geldi destekledim yeri geldi eleştirdim. Belki ayarını da kaçırmış olabilirim eleştirinin. Beni tanıyan herkes bilir ki kinci kindar değilim. Yeter ki ahlaksızlık namussuzluk olmasın işin içinde” diyerek bir bakıma Milletvekili Gizem Sayar Özcan’dan “helallik” isteyen Ali Turbalıoğlu özetle şöyle demiş: “Dün (Salı) Genel Başkanla görüşmede Milletvekilimiz Sayın Cumhur Uzun ‘beni de anketlere sokar mısınız’ diyor. Genel başkanda Gizem Sayar Özcan’a dönüyor, ‘İsterseniz sizi de anketlere sokalım’ diyor. Böyle bir zamanda partiyi düşünmek mi kendini düşünmek mi önemli? Milletvekili Gizem Özcan, Genel Başkanı Özgür Özel’e ‘Yok efendim ben bunu ETİK bulmam’ demiş. Milletvekili sayın Gizem Özcan bu fırsat bu fırsat deyip partiyi düşünmeden kabul edebilirdi, ama... O yüzden bu güne kadar kendisine aşırıya kaçan eleştirilerim varsa tüm Muğlalıların önünde özür diliyorum. CHP’yi kim düşünürse kendi menfaatlerinin önünde tutarsa sırtımda taşımayan namerttir kendi adıma söylüyorum.” xx xx xx OSMAN GÜRÜN SÜLEYMAN GİRGİN İÇİN HAKSIZ SAYILMAZ Anladığım kadarıyla Cumhur Uzun, şu son Ahmet Aras için yapılan ankette yer almak istemiş olabilir. Yer verilip verilmediğini bilmiyoruz. Talepte anormal bir durum yok. Aday olmak herkesin demokratik hakkı. Tabii ben şaşırdım. Kendisinin Büyükşehir Belediye Başkanı olabileceğini düşünen bir insan neden yerel seçimi beklemeyip milletvekili olur? Milletvekili oldun, şimdi bu ne? Hala ortalıkta bir şey olabilmek için dolaşan Yelda Erol Gökcan’ı bu olaydan sonra anlıyorum artık... Milletvekili Gizem Sayar Özcan’ı da “ilkeli davranışı” için kutluyorum... Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de Sözcü Gazetesi yazarlarından Saygı Öztürk’e dünkü “CHP, Bilecik’i nasıl kaybetti, Muğla’yı nasıl kazanır” başlıklı yazısında Osman Gürün’den bu konuda şu ifadeye yer vermiş: “Eski milletvekilleri belediye başkanlığı olmayı çok istiyor. Hatta Parti Meclisine seçilenlerde özellikle seçilecek yerlerden başkan olmak için çaba gösteriyor. Belediye Başkanlığını nasıl görüyorlar açıkçası başkanlar da bunu anlamış değil.” Ne demek istediğini tam olarak anlayamadım, ama bana eski milletvekillerinin adaylıklarını olumlu bulmuyor gibi geldi... Eğer öyleyse bazıları, mesela Süleyman Girgin için haksız da sayılmaz... Saygı Öztürk’ün yazısına yine döneriz... xx xx xx METİN ERGUN’A TEPKİ... Dünkü yazımın altına çok yorum yapıldı. Özelden yorum açıklama gönderen de çok oldu. Onlardan biri “Üstadım merhaba, son yazınıza istinaden ifade etmek istediğim bir hususu sizinle aramızda kalmak koşulu ile paylaşmak isterim.” diye başlıyor. Aramızda kalacak bir konu değildi, ama yine de göndereni gizleyerek sizlerle paylaşmak istiyorum. Yorumu da sizlere bırakıyorum, şöyle: “Muğla İyi Parti'nin bugünkü halinin temeli 2019 seçimlerinde Sayın Metin Ergun'ün desteği ve önderliğinde atılmıştı. 2019'da Muğla'da ittifak yapılırken Bodrum'da CHP'li Ahmet Aras ile İyi Partili Mehmet Tosun karşı karşıya seçime girmiş kıyasıya bir yarış yaşamıştık. Biz önce MHP'li sonra İYİ Partili olan yönetim kurulu üyelerinden Metin Ergun Osman Gürün'e destek istemişti, bizlerde aksine bağımsız aday (2023 seçimlerinde İYİ Parti’den 2. sıra milletvekili adayı yapılan) Behçet (Saatcı) Başkanı desteklemiştik. 2023 seçimlerinde Tosun Başkan 1. sıra, Behçet Başkan 2. sıra İYİ Parti adayı olmuş olsaydı seçim sonuçları çok farklı olacaktı... AKP’de eleştirdiğimiz tek kişilik liderliği maalesef İYİ Parti'de Metin Ergun biz Muğla'lılara yaşatmıştır! Ne ekersen onu biçersin... Saygı ve sevgilerimle” ----------------- GÜNÜN SÖZ; Bir ülkede okumaya karşı istek artmadıkça, gaflet ve bundan doğacak felaket azalmaz. --Benjamin Franklin