Bu tarihten sonra sayaçlar sökülecek! Milyonlarca vatandaşı etkileyecek yeni uygulama!

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
AKILLI SAYAÇLARLA ELEKTRİK TÜKETİMİ NASIL DEĞİŞECEK?Milli Akıllı Sayaç sistemine geçişle birlikte, elektrik aboneleri artık faturalarını ve günlük tüketim detaylarını çok daha kolay bir şekilde kontrol edebilecekler. Yeni sistem, fatura ve kesinti kontrollerini basitleştirecek, aynı zamanda komşuların ne kadar elektrik harcadıklarını bile gösterebilecek. Yeni dönem, kullanıcı dostu mobil uygulamalar aracılığıyla evdeki elektrik tüketimini izlemeye ve yönetmeye olanak sağlayacak. 2024 YILINDA NELER DEĞİŞECEK?1 Ocak 2024 tarihinden itibaren MASS sistemine geçiş için gerekli altyapı çalışmaları ve teçhizat kurulumları, dağıtım şirketlerinin sorumluluğunda gerçekleştirilecek. Yeni sistemle, aboneler elektrik dağılımı ve tüketim detaylarını, cep telefonları veya tabletler üzerinden takip edebilecekler. Ayrıca, aylık ve yıllık kesinti bilgileri, tarihler ve süreler de mobil uygulama üzerinden kolayca kontrol edilebilecek.