CHP’de adaylar bu hafta açıklanacak

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
Sevgili okurlarım Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP içinde 10 isim aday adaylığı için müracaat etmişti. Aday adaylığını açıklayan isimler geçtiğimiz hafta içinde atama beklerken CHP Genel Merkezi tarafından önümüzdeki haftaya ertelendiğini öğrendiler. Muğla’nın CHP’den Büyükşehir için aday olan 10 isim , ‘Ben atanacağım’ diye bekleyen isimler bu erteleme ile neredeyse bir hayal kırıklığına uğradılar. Kanımca gelecek hafta içinde belediye başkanı adayı atanınca 9 aday adayının şok olacaklarını tahmin ediyorum. Sevgili okurlarım, benim tahminime göre 10 aday adayının içinde 3 isim ön plana çıkıyor ama kararı verecek olan CHP Genel Merkezi. Bu konuda yapılan çalışmaların olduğunu herkes tarafından duyduk. O yüzden CHP Genel Merkezi’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak kimi atadığını bekleyip görelim. Sevgili okurlarım, gelelim Muğla’nın büyük ilçelerinde ki belediye başkan adaylarına. Muğla’da olduğu gibi bilhassa Bodrum İlçesinde birçok aday adayın olması ve sürecin uzaması hepsinin de bir beklenti içine girmesine neden oldu. Bodrum’da da Büyükşehir’de olduğu gibi 2-3 ismin adının ön sıralarda olduğu her kesim tarafından dile getirilmekte. Fethiye ise aynı keza durum aynı. Fethiye’de CHP Belediye başkan aday adayları yoğun bir şekilde çalışmalarına devam etmekte. Ancak Fethiye’nin eski CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir’in 2 yıldan bu yana bütün partililer ile diresek temasında olduğunu söyleyebilirim. Muğla’nın da diğer ilçelerinden de çok sayıda aday adayı bu hafta açıklanacak. Neticeyi bekliyorlar. Bizde bekleyelim görelim sevgili okurlarım...