Muğla Büyükşehir Belediyesi filosuna 109 yeni araç

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
Muğla Büyükşehir Belediyesi toplam 297 milyon 367 bin liralık yatırımla farklı alanlarda kullanılması için araç filosuna 109 yeni araç ekledi. Büyükşehir araç filosuna kazandırılan araçlar için Menteşe eski garaj alanında tanıtırım töreni düzenlendi. Araç tanıtım törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Milletvekili Gizem Özcan ve Cumhur Uzun , Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İlçe Belediye Başkanları, Şoförler Odası Başkanı Arif Özer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin envanterine eklediği 23 otobüs, 32 kamyonet, 8 damperli kamyon, 6 su tankeri, 6 yol süpürme aracı, 4 mobil bakım onarım aracı, 3 sepetli platform, 3 mini çöp toplama aracı, 1 vidanjör, 1 kayar kasalı kurtarma aracı, 1 kanal kazıcı yükleyici iş makinesi, 1 paletli dozer, 1 iş makinesi taşıma aracı ve 19 motosiklet tanıtıldı. “Önce kumbaramda parayı topladım, sonra yatırımları yaptım”Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, başkanlık görevi sırasında en çok mali duruma önem verdiğini belirtti. Gürün, konuşmasının devamında, "10 yıllık bir dönemim büyükşehirde, 3 dönemim de Muğla Belediyesi olarak görev yaptım. Bu çerçeve içerisinde en çok hassasiyet duyduğum konu mali denge. Hiçbir harcamamı hesaplamadan veya elimde para olmadan bir yatırıma girmedim. Önce kumbarada paramı topladım sonra oturup onun harcamasını yaptım. Dolayısıyla da hiçbir müteahitle veya firmalarla yaptığımız anlaşmalarda ödemeyle ilgili bir aksama hiçbir gün olmadı.” dedi. 297 milyon liralık yatırımBüyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün konuşmasında toplam 109 adet araç maliyetinin 297 milyon lira olduğunu belirtti. Gürün, “17 araç daha alacağız ve toplam olarak araç maliyeti 297 milyon lira. 23 otobüs ilave ettik. 32 kamyonet, 8 damperli kamyon, 6 su tankeri, 6 yol süpürme aracı, 4 mobil bakım aracı, 3 sepetli platform, 3 mini çöp aracı, 1 vidanjör, 1 kurtarma aracı, 1 kanal kazıcı, 1 paletli dozer, 1 iş makinası taşıma aracı ve 19 motosiklet aldık. Bu 126 araçla birlikte maliyet 452 milyon 367 bin lira. Diğer yatırımlarımızı yaparken, altyapı yatırımlarını yaparken, Bodrum’un kanalizasyonunun yüzde 90’ınını bitirmişken, Fethiye’de kanalizasyon aratma ve bütün yollarımızı 2 bin 314 kilometre yolumuzu bitirirken aynı zamanda araç desteği de yapıyoruz” dedi. Gürün, “Hizmet Ederken Bahane Üretmedik Çözüm Aradık”Muhalefet partisi olmalarından kaynaklı olarak birtakım zorluklar yaşadıklarına vurgu yapan Başkan Gürün, “Hizmet ederken, bahane üretmeden çözüm aramaya yöneldik. Her zaman önümüzde engellemeler vardı. Muhalefet olarak görev yaptık. Bu süreçte birtakım haksızlıklarla karşılaştık. Ancak bahane yerine hizmet etmeye çalıştık. Halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda elimizdeki para oranında çalıştık. Bodrum’da çok büyük altyapı eksikleri vardı. Şimdi bunları tamamladık. Belki ileride halkımızın aklına gelir Osman Başkanımız zamanında yapıldı der. Bu bana yeter. Biz çıktığımız yolda sevgi hoşgörü ve güleryüzlü hizmeti yol haritası olarak aldık. Olabildiğince bunu yapmaya çalıştık” dedi. Konuşmaların ardından tören bitiminde kurdele kesildi ve araç firmaları yetkilileri tarafından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e sembolik anahtarlar takdim edildi. Kurdele kesiminin ardından yeni otobüslerin içerisinde gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, milletvekilleri ve firma yetkilileri, filoya yeni katılan araçlarla birlikte Menteşe’de tur attılar.