Osman Gürün, Kent Market için ilk kez konuştu

Forum Tanrısı

Administrator
Yönetici
Muğla Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı Olağan Genel Meclis Toplantısında, yapımına başlanılan ve büyük tepkilere neden olan 'Kent Market' ile ilgili olarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ilk kez açıklama yaptı. Muğla'nın Menteşe ilçesi Menteşe Evleri bölgesinde yer alan Menteşe Kent Park'ın içerisine yapımına başlanan Kent Market inşaatı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Çalışmaların durdurulması amacıyla vatandaşlar tarafından imza kampanyası başlatılırken, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise Kent Market ile iglili ilk defa Olağan Genel Meclis Toplantısında açıklamalarda bulundu. Osman Gürün açıklamasında şunları söyledi: "Bu alan bin 300 metre kare. Bin 300 metrekarenin 500 metrelik arka kısmında yani yürüyüş kısmına hitap eden arka kısmında tuvaletler var. . Orası tamamen tesisten ayrı olarak tesisten dışarıya çalışacak. Ayrıca araç park yerleri var. Araç park yerlerine çim parke dediğimiz parkeler yapılacak. Şuan orada görülen kalan kısmı yani orada imara ve herhangi bir fonksiyon yüklemediğimiz alanların hepsi yeşil alan." "İnşaat bittikten sonra herkes iyi oldu diyecek"Yapımına başlanılan Kent Market projesinin orada oturanlar için kesinlikle yapılması gerektiğini söyleyen Osman Gürün, "Bu kadar yıllık tecrübemle insanları tanıyorsam yapıldıktan 6 ay sonra ben burada olmayacağım ama herkes görecek. Bittikten 6 ay sonra oranın inşaatı için herkes iyi olmuş diyecek. Böyle bir durum var ben bunu bir çok kez yaşadım. Reddedenler sonra takdir ettiler. Mevzuata aykırı hiçbir şey yok. Planımız burada alışveriş merkezi olabiliyor çünkü ticari alan. Ben buranın yerini sattırıp yaptırabilirdim diğer taraftaki gibi. Ama şuan bunu kendi imkanlarımla yapabilecek durumdayım. Taban alanı 500 metre, gabarisi 4 buçuk metre. 4 katlı apartman büyüklüğünde değil. Hayır diyenlerin sesi çok çıkıyor. Bazıları iyi olur diyor ama diğerlerinin sesi daha çok çıktığı için başına bir şey gelmemesini isteyenler var. Bana telefon ederek, iyi olur diyenler çok var. Kesinlikle orada oturanlar için yapılması gereken bir yatırım" dedi.